Trudne kredyty


Był okres i trwał on dosyć długo, kiedy wszelakie pożyczki w obcej walucie cieszyły się ogromną popularnością i miało to swój powód. Jedną z form i bodaj najbardziej popularną, były Kredyty frankowe, czyli pożyczanie pieniędzy w polskich bankach, ale w obcej walucie, którym był frank szwajcarski.
Ludzie byli nierzadko kuszeni do zawierania umów z bankami właśnie we franku szwajcarskim, a obiecywano im stabilność rat i mniejsze oprocentowanie, ponieważ szwajcarska waluta uznawana była za bodaj najbardziej stabilną na świecie i uznawano, że wahania jej kursu, jeżeli nawet będą miały miejsce, to w stopniu minimalnym w stosunku do naszej waluty, niemającym wiele wspólnego z zagrożeniami nazbyt wysokich rat do spłaty. Stało się jednak inaczej, o czym przestrzegał niejeden prawnik i niejeden ekonomista.
Obecnie wszyscy przerzucają się odpowiedzialnością za ten stan rzeczy, a państwo tzw. Frankowiczom niewiele pomaga w związku ze zmniejszeniem ich rat. Jednak zawsze istnieje sposób na dogadanie się z samym bankiem, bezpośrednio, ale w takich trudnych sprawach samodzielnie niewiele można zdziałać i konieczna jest kancelaria adwokacka, znająca się na tych sprawach wystarczająco dobrze, aby jej wynajęcie było opłacalne.
Radca Prawny Poznań